Обчислювальне мислення

1. Аналіз впливу комп’ютеризації


Комп’ютери повсюду. Від пошукових машин, які допомагають знайти інформацію, до кас в супермаркетах, до програм, які проектують мости - ми живемо в світі, який став можливим завдяки комп’ютерам.

Комп’ютеризація – це не те саме, що технології. Наприклад, мобільний телефон містить багато технологій: радіо приймач і передавач, процесор, пам’ять, електромеханічні частини, такі як кнопки чи сенсорний екран. На інформатиці ми не говоримо про те, за якими фізичними принципами працюють ці технології. Аналіз впливу комп’ютеризації означає розгляд того, що відбувається, коли ми збираємо, зберігаємо та обробляємо дані.

Інформаційні процеси в телефоні передбачають запис голосу у вигляді даних, стиснення і передавання цих даних, взаємодію з більшою системою, яка передає дані до пункту призначення. Такий же, тільки зворотній, процес відбувається, коли співрозмовник дає відповідь. І це лише маленька частинка того, що відбувається, коли ми телефонуємо.

Адже прийом та передача даних відбувається через радіо-хвилі. Коли винайшли технології радіо-комунікації, їх можна було застосували лише для масового поширення інформації у вигляді трансляцій. Для того, щоб комунікація відбувалась між окремими абонентами, потрібно залучити комп’ютерні технології. Сьогодні ми можемо забезпечити багато розмов, які одночасно проходять на одній і тій же площі.

Коли ми аналізуємо вплив комп’ютеризації, ми розглядаємо і вимірюємо те, як змінюються дані. Ми спостерігаємо за інформаційними процесами та їх результатами. Можна подумати про те - як би це могло відбуватись без комп’ютерів? Це може допомогти нам придумати нові способи застосування їх можливостей.

Значною частиною роботи з аналізу впливу комп’ютеризації є спостереження. Блез, Ада, Чарльз, Алан і Грейс займаються саме цим.